çimento enjeksiyon

ÇİMENTO ENJEKSİYONU NEDİR?

Çimento enjeksiyonu sistemi genellikle yumuşak zemin tabakalarının bulunduğu, yer altındaki su seviyesinden kaynaklanarak yer üstündeki tabakanın yumuşadığı ve bu durumda da çökmeler başta olmak üzere her türlü doğal tehditlerin önüne geçmek üzere yapılan tadilat çalışmasıdır. Bu otomasyon çalışmasıyla sorunlu yerlerdeki yumuşak zemin tabakaların yeniden su ve çimento kullanılarak doldurulması, sertleştirilmesi işlemlerine dayalı bir müdahale yürütülerek tüm bu yapılan çalışmalar neticesinde de tamamen kaliteli bir hizmet ortaya konulur. Çimento enjeksiyonu uygulaması yönünden dikkat çeken tüm bu oluşumlar bakımından değerlendirildiği zaman son derece kaliteli bir işlem olduğu karşımıza çıkan en temel özellikleri meydana getirecektir.

Sektörün güvenilir isimlerinden birisi olan ve inşaat sektörünün bilumum ihtiyaçlarına çözümler üreten firmamızın hizmetleri arasında yer alan çimento enjeksiyonu uygulaması: çimento harcının zemine uygun oranlarda su ile karıştırılıp zemine veya zemin altına enjekte edilmesi işlemidir. Bu anlamda çimento enjeksiyonu pek çok farklı uygulama metodu ile gerçekleştirebilmektedir. Bu uygulama metotları ise çimento enjeksiyonu nun yapılacağı zeminin ihtiyaç ve kriterlerine göre farklı şekillerde geliştirilmekte ve tercih edilmektedir. Bu anlamda firmamız bünyesinde çalışan mühendis ve teknisyen personelimiz ile ihtiyaç duyulan zeminde hangi metot ile çimento enjeksiyonu nun yapılacağını anlamak, belirlemek ve buna uygun çalışmalar yürütmek mümkündür.

 

UYGULAMA NASIL YAPILIR?
Kullanım amacı ve metotları doğrultusunda çimento enjeksiyonu uygulamasının nasıl gerçekleştirileceği pek çok farklılık göstermektedir. Bu anlamda sondaj makinelerini andıran ve bu iş için özel olarak üretilmiş araçlar ve cihazlar ile çimento enjeksiyonu uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkündür. Sadece bunun ile kalmayıp aynı zamanda enjeksiyon çalışması öncesinde zeminin durumunu anlamak için pek çok hava ve su testi de yapılmaktadır. Bu anlamda sizler de bu alanda yılların sağlamış olduğu tecrübe ile müşterilerine hizmet sağlayan firmamız ile tüm işlerinizde bizlere güvenebilirsiniz.

 

BU SİSTEM NERELERDE KULLANILIR?
Firmamızın daha önce pek çok farklı alanda çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması verdiği referanslar bu uygulamanın kullanım alanlarını gözler önüne sermektedir. Bu anlamda çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması fabrikalarda, barajlarda, termodinamik ve elektrik santrallerinde, büyük ve çok katlı binalarda, gökdelenler ve iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, metro ve tren yollarında, havaalanları ve bilimum alanlarda kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

 

İLETİŞİM
Yakuplu Mah. Hürriyet Bul. No:135 Plaza Yakuplu B Blok Kat:3 Daire:16, 34520 Beylikdüzü/İstanbul

0212 807 07 07

info@etazemin.com.tr